KutBilim
Sosyal Bilimler ve Sanat Dergisi

www.essasymposium.org


 

 


EDİTÖRDEN

Saygıdeğer Okurlar

KutBilim Sosyal Bilimler ve Sanat Dergisi'nin ikinci (2.) sayısını sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

2021’de yayın hayatına başlayan Sosyal Bilimler ve Sanat Dergisi, KutBilim Araştırma, Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından yılda iki kez yayınlanan hakemli bir dergidir. Yazı dili başta Türkçe, İngilizce, Rusça ve diğer dillerde makaleler yayınlanmaktadır. Dergimiz uluslararası statüye sahip olup öncelikli amacı yüksek standartları ile en kısa süre içinde dünyada kabul görmüş dergiler arasında yer almak ve ulusal ve uluslararası indekslerce taranmaktır.

Dergi yayıncılık bilim ve düşünce hayatının en aktif alanlarından biridir. Dergiler, yapılan araştırmaların, yeni düşünce ve tartışmaların öncelikle yayınlandığı yerlerdir. Sosyal bilim ve sanat alanlarında araştırma ve çalışma yapan tüm bilim insanlarımızı, güçlü bir yayın ve hakem kuruluna sahip olan dergimize, hazırladıkları değerli çalışmalarını göndermeye davet ediyoruz.

KutBilim Sosyal Bilimler ve Sanat Dergisine makale göndermek için çalışmalarınızı yazım kurallarına uygun haline getirdikten sonra www.kutbilimjournal.org adresinden "Makale Gönder"den başvurusu yapılabilir veya doğrudan kutbilimjournal@gmail.com e-mail adresine gönderebilirsiniz.

Saygılarımla

Baş Editör

Dr. Kıyal K. ABDİRAİM